Протягом 2019 року Міжнародний валютний фонд має перерахувати Україні 2 транші в межах кредитної програми stand-by розміром по 1,3 мільярда доларів.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час прес-конференції у середу, 16 січня.

«Цього року ми очікуємо два транші по 1,3 мільярда доларів: перший у травні, другий у вересні. Відповідно, ці кошти направлять до золотовалютних резервів України», — зазначив Смолій.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile