В межах валютної лібералізації Національний банк скасував обмеження щодо максимальної суми, яку можна було репатріювати (вивести) з України з продажу цінних паперів та корпоративних прав. Раніше існувало обмеження у 5 мільйонів євро на місяць.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк скасував щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб, виходу з господарських товариств іноземними інвесторами», — повідомили у Нацбанку.

Там також дозволили зараховувати на рахунки іноземців, відкриті в українських банках, дивіденди та кошти, отримані від продажу цінних паперів.

«Зазначені послаблення разом з раніше скасованим обмеженням на репатріацію дивідендів дають змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні. Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну», — додають у Нацбанку.

Нові валютні послабляння Нацбанку набудуть чинності 10 вересня.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою. Також українцям дозволять купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Також Нацбанк скасував обов'язковий продаж валютної виручки бізнесом.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Поділитись: