Національний банк України відновив купівлю валюти на міжбанківському ринку для поповнення міжнародних резервів після того, як вимушений був продати близько 110 мільйонів доларів для стримування росту курсу іноземних валют.

Загалом з 18 по 22 березня Нацбанк придбав 15 мільйонів доларів, передає «Інтерфакс-Україна». Це валюта, якою торгують самі банки одне з одним для задоволення своїх поточних потреб у валюті та гривнях.

Загалом від початку 2019 року НБУ поповнив міжнародні резерви України на 776,6 мільйона доларів, а продав валюти на 166,83 мільйона доларів для стримування росту курсу валют.

11-15 лютого Нацбанк зменшив обсяги купівлі валюти у 7 разів — до 25 мільйонів доларів, в той час як тижнем раніше придбав рекордні 175 мільйонів доларів.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 117,9 мільйона доларів через сприятливу ситуацію та падіння курсу валют.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись: