Національний банк України відтермінував до 5 серпні 2019 року запровадження міжнародного стандарту номеру банківського рахунку (IBAN). Раніше банки мали перейти на цей стандарт банківських номерів з 1 квітня 2019 року.

Зазначається, що таке рішення у Нацбанку ухвалили за пропозицією банківських установ, які не встигали підготуватися до використання нових номерів банківських рахунків. Зокрема, наразі банки допрацьовують програмне забезпечення, яке надалі дозволить використовувати ці номери.

«З 5 серпня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN, а діючі номери рахунків змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку», — повідомляють в НБУ та додають, що з 1 листопада 2019 року використання IBAN в Україні буде обов’язковим для всіх банків та банківських рахунків, і всі банківські перекази будуть здійснюватися лише за допомогою міжнародних номерів.

«Запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити більш зручним оформлення розрахункових документів», — пояснюють в НБУ.

Серед переваг міжнародного стандарту банківських номерів є його коротка форма, простота в ідентифікації банку за номером рахунку, більша швидкість грошових переказів.

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

Поділитись: