Національний банк України минулого тижня (11-15 лютого) купив на міжбанківському ринку 25 мільйонів доларів, що у 7 разів менше, ніж тижнем раніше.

Водночас за даний період Нацбанк не виходив на міжбанківський ринок для продажу валюти та коригування таким чином курсу долара.

Зазначається, що від початку 2019 року Нацбанк купив на міжбанківському ринку понад 407 мільйонів доларів, а продав понад 57 мільйонів доларів. Таким чином, золотовалютні резерви України від початку року поповнились на 350 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що з 4 по 8 лютого Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 175 мільйонів доларів.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 117,9 мільйона доларів через сприятливу ситуацію та падіння курсу валют.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile