Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила попередження та оштрафувала телеканал NewsOne на 105 тисяч гривень за розпалювання ворожнечі.

Про це повідомили в пресслужбі Нацради.

Так, регулятор визнав наявність у висловлюваннях, що були поширені в ефірі телеканалу 5 листопада 2019 року у передачі «Я так думаю», «закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті».

У Нацраді заявили, що ведучий програми маніпулював фактами, поширював пропагандистські позиції Росії. Крім того, у програмі подавали лише одну думку щодо «збройної агресії Російської Федерації», «анексії Криму» та «окупованих Російською Федерацією частини Донецької та Луганської областей України». Регулятор додав, що в ефірі не було дискусії з цих питань.

Згідно з рішенням Нацради, телеканал протягом 30 днів має сплатити штраф і за цей же період «увідповіднити своє мовлення законодавчим вимогам».

14 листопада у Нацраді повідомили про намір провести позапланову перевірку NewsOne.

Нагадаємо, на початку вересня в Нацраді з питань телебачення та радіомовлення заявили, що проситимуть суд скасувати ліцензію каналу NewsOne.

У липні NewsOne і російський пропагандистський канал «Росія24» планували провести телеміст під назвою «Треба поговорити».

У зв'язку з цим СБУ запропонувала запровадити санкції проти телеканалів NewsOne та «112 Україна». Після цього NewsOne заявив про скасування телемосту з Росією через погрози. 

ГПУ відкрила провадження про замах на держзраду через телеміст NewsOne з РФ, причетних викликали на допит.

Поділитись: