Національна рада з питань телебачення та радіомовлення позапланово перевірить канал NewsOne через висловлювання ведучого Руслана Коцаби, які містять ознаки розпалювання ворожнечі.

Про це повідомляє пресслужба Нацради.

Регулятор зафіксував в ефірі програми «Я так думаю» з Русланом Коцабою 5 листопада висловлювання, що порушують закони України «Про інформацію» та «Про телебачення і радіомовлення» та розпалюють ворожнечу.

Як зазначили в Нацраді, серед висловлювань було таке:

«Незаконне збагачення і було метою оцих «євромайданівських бариг». А не якесь там примарне європейське майбутнє, НАТО, Євросоюз і т. п. Відповідно повсталий Донбас спробували упокорити з допомогою танків та авіаційних бомб. Це правда, її нема куди діти. Вона мусить бути озвучена, саме тут, на рівні київському київська влада має визнати, що використання збройних сил проти мирного населення є злочином, на який не поширюються терміни давності».

Після перевірки Нацрада вирішить, яке рішення ухвалить щодо ліцензіата.

Нагадаємо, на початку вересня в Нацраді з питань телебачення та радіомовлення заявили, що проситимуть суд скасувати ліцензію каналу NewsOne.

У липні NewsOne і російський пропагандистський канал «Росія24» планували провести телеміст під назвою «Треба поговорити».

У зв'язку з цим СБУ ініціювала засідання РНБО та запропонувала запровадити санкції проти телеканалів NewsOne та «112 Україна».

Після цього NewsOne заявив про скасування телемосту з Росією через погрози. Також на каналі пояснили, що хотіли телеміст з українцями в Росії та без політиків і пропагандистів.

Президент України Володимир Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим піарходом, який має на меті розділити українців на два табори.

ГПУ відкрила провадження про замах на держзраду через телеміст NewsOne з РФ, причетних викликали на допит.

Також 26 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення відмовилася продовжувати ліцензію телеканалу «112 Україна». Попри рішення Нацради, телеканал заявив, що буде продовжувати роботу. Також телеканал назвав дії Нацради «незаконними», а саму Нацраду — «нелегітимним органом влади».

У Нацраді також розповіли, де конкретно буде відсутнє цифрове мовлення «112 Україна» та коли його вимкнуть.

На рішення Нацради відреагували й в Офісі президента.

Партія «Опозиційна платформа — за життя» назвала позбавлення цифрової ліцензії телеканалу «112 Україна» «рейдерським захопленням», яке ініціювала нова українська влада і президент.

Поділитись: