Надзвичайна ситуація не може бути приводом для правоохоронців стежити за переміщенням громадян — Офіс омбудсменки
Введення режиму надзвичайної ситуації не може бути підставою для відстежування правоохоронцями переміщення громадян, у тому числі, за допомогою мобільних телефонів.
Про це йдеться у зверненні Офісу уповноваженої Верховної Ради з прав людини.
«Надзвичайна ситуація та надзвичайний стан це не тотожні поняття. Зокрема, режим надзвичайної ситуації не може бути підставою для відстежування правоохоронними органами активності та, зокрема, переміщення фізичних осіб, у тому числі, за допомогою мобільних телефонів», — йдеться у повідомленні.
В Офісі омбудсмена наголошують, що подібні дії неприпустимі навіть з метою забезпечення виконання умов карантину.
«Запровадження режиму надзвичайної ситуації, перш за все, стосується роботи державних органів та органів місцевого самоврядування та покликане консолідувати їх роботу для подолання наслідків надзвичайної ситуації», — інформують в Офісі.
Відповідно до положень статті 32 Конституції України, неприпустимо втручання в особисте і сімейне життя громадян, окрім випадків, передбачених Конституцією України.
Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
В омбудсменки наголосили, що обмеження дії цієї статті можливе після запровадження надзвичайного стану та якщо указ президента України буде містити положення про обмеження таких прав і свобод.
Нагадаємо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомляв, що міністерства внутрішніх справ і цифрової трансформації розробляють нормативно-правові акти та додатки, які дозволять за допомогою мобільних телефонів контролювати самоізоляцію людей. Контролювати планують інфікованих коронавірусом та тих, хто контактував з такими.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
В Україні, за офіційними даними, зафіксовано 156 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.
Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській.
Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу editor.hromadske@gmail.com з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
- Поділитися: