На переговорах про транзит газу у Мінську Україна та Росія погодилися, що Нафтогаз отримає від Газпрому 3 мільярди доларів у грошовій формі за рішенням Стокгольмського арбітражу до кінця 2019 року.

Про це на брифінгу за результатами тристоронніх газових перемовин про транзит російського газу через Україну повідомив міністр енергетики України Олексій Оржель.

«Надзвичайно важливо для нас зрозуміти, що 12,2 (мільярдів доларів — це вартість нового позову Нафтогазу проти Газпрому — ред.) — це не те, що ми вже маємо як 3 мільярди доларів. Їх ми вже можемо безпосередньо взяти вже до Нового року, тому що це зафіксовано. 12,2 мільярда доларів та інші рішення пакетно будуть переглядатися і урегульовуватися», — повідомив Оржель.

Він також додав, що подальші кроки з урегулювання інших спорів між Нафтогазом і Газпромом мають бути вирішені на рівні компаній, «і це передбачено пакетно».

Раніше помічник президента України Андрій Єрмак в ексклюзивному коментарі hromadske повідомив, що на переговорах про транзит газу, що пройшли в Мінську 20 грудня, російська сторона погодилася виплатити України 3 мільярди доларів боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Питання погашення заборгованості Газпрому за рішеннями арбітражів було одним з ключових на переговорах про транзит. Раніше Росія наполягала, щоб Нафтогаз відмовився від своїх вимог за рішеннями арбітражів у якості передумов початку переговорів. Згодом Росія включала це питання у так звані «пакетні домовленості», у які також включали відновлення прямого постачання газу до України.

20 грудня 2019 року у Мінську відбулося продовження тристоронніх переговорів про транзит російського газу через газотранспортну систему України за участю представників Росії та України. Єврокомісія на переговорах брала участь онлайн.

Розпочали переговори 19 грудня, вони відбулися у Берліні за участю представників України, Росії та Єврокомісії. За їхніми підсумками міністри енергетики Росії та України, а також представник Єврокомісії Марош Шефчович заявили, що сторони досягли «принципової домовленості» щодо продовження транзиту російського газу через Україну. Водночас у Нафтогазі повідомили, що Росія та Україна не домовилися про основні параметри нової угоди про транзит газу.

За підсумками переговорів у Мінську Україна та Росія підписали протокол, деталі якого представники української сторони озвучили на брифінгу 21 грудня.

Поділитись: