Життя / Соціальний захист

Нафтогаз може профінансувати монетизацію субсидій — голова компанії

Інтерфакс-Україна
Життя/Соціальний захист/Нафтогаз може профінансувати монетизацію субсидій — голова компанії
Зберегти
Вигляд
Голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що монетизація субсидій є ключовим елементом реформи системи газопостачання, тому державна компанія готова їх профінансувати.

«Уряд ухвалив всі рішення, які стосуються зміни ціни на газ, відміни ПСО в майбутньому, але монетизація субсидій — це той ключовий елемент, без якого, я вважаю, реформу не буде завершено. Нафтогаз може надати кошти для того, щоб ці субсидії оплатити», — заявив Коболєв.

За його словами, на сьогодні у системі газопостачання для потреб населення існують «мертві душі», на потреби яких купується газ за зниженими цінами.

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Раніше в уряді повідомляли, що відмова в отримання субсидії громадянам, які отримають дохід, що менший за мінімальну зарплату, є неправомірною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

На виплати субсидій громадянам для оплати комунальних послуг уряду може знадобитися додатково 7 мільярдів гривень.

Більше про:
# субсидії
Пов`язані новини