Економіка / Ціни

Нафтогаз не підніматиме ціни на газ для промисловості у листопаді

Нафтогаз
Економіка/Ціни/Нафтогаз не підніматиме ціни на газ для промисловості у листопаді
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі повідомили, що залишать незмінною вартість газу для промислових споживачів у листопаді 2018 року. Так, вартість блакитного палива для бізнесу щонайбільше складе 12,115 тисяч гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Зазначимо, що ціни на газ для промисловості зростають в Україні щомісяця. Так, у жовтні вартість газу для промисловості зросла на майже 10%.

Наприкінці серпня Нафтогаз підвищив ціни на газ для промислових підприємств, які не встигли укласти з компанією договір на газопостачання, на майже 21%.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що газозбутівні компанії завищують показники постачання газу населенню майже вдвічі.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газзбути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Більше про:
# ціни на газ
Пов`язані новини