УКРАЇНА

Газзбути завищують показники споживання газу населенням у 2 рази — Нафтогаз

18 вересня, 2018 16:24
УКРАЇНА/Газзбути завищують показники споживання газу населенням у 2 рази — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
Компанії, що займаються збутом газу побутовим споживачам, вдвічі завищують показники споживання газу для того, аби перепродавати його за вищими цінами промисловим споживачам.

Компанії, що займаються збутом газу побутовим споживачам, вдвічі завищують показники споживання газу для того, аби перепродавати його за вищими цінами промисловим споживачам.

Про це заявив очільник Нафтогазу Андрій Коболєв, передає «Інтерфакс-Україна».

«Коли газзбут виставляє рахунок, який оплачує держава, то показники споживання завищені вдвічі», — повідомив Коболєв.

За даними очільника Нафтогазу, з 11 мільярдів кубометрів, які компанія постачає побутовим споживачам, по факту населення використовує лише 6 мільярдів кубометрів. Таким чином, зрівняння цін для промисловості та населення дозволить Україні зекономити близько 1 мільярда доларів на закупівлі газу на рік.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газзбути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.

Різницю у тарифах для населення компенсує держава з бюджету.

Саме тому однією з ключових вимог МВФ до українського уряджу є зрівняння цін на газ для населення та промисловості з метою нівелювання схеми, що дозволяє наживатися на різниці у цінах на газ.

Нагадаємо, що 18 вересня стало відомо, що України та МВФ дійшли згоди щодо питання про підвищення цін на газ для населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Більше про:
# ціни на газ
Пов`язані новини