У Нафтогазі заявили, що на початку опалювального сезону у низки теплоцентралей накопичилась значна заборгованість за поставлений газ, яка несе загрозу повноцінному та стабільному проведенню опалювального сезону.

Там повідомили, що більшість цих теплоцентралей перебувають у державній власності, тому місцеві органи влади мають спільно працювати над вирішенням проблеми заборгованості за газ.

За даними Нафтогазу, мова йде про Криворізьку теплоцентраль, Северодонецьку ТЕЦ, Дніпровську ТЕЦ та інших великих тепловиробників, від роботи яких залежить опалення будинків на значних територіях.

Участь місцевих органів самоврядування у процесі забезпечення роботи ТЕЦ тим більш виправдана, що ці підприємства здійснюють свою діяльність в інтересах перш за все місцевих громад», — зазначив заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.

Зазначимо, що напередодні Нафтогаз перебував у конфлікті з міською владою Києва через заборгованість місцевого постачальника гарячої води Київтеплоенерго за газ.

Напередодні в КМДА заявили, що вода буде за 3-4 дні. Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що гаряча вода у столиці має з’явитись до 7 жовтня.

2 жовтня стало відомо, що київське комунальне підприємство, яке має здійснювати постачання гарячої води мешканцям столиці, закупило у свого попередника, компанії Ріната Ахметова «Київенерго» майна на 269 мільйонів гривень.11 вересня Київрада ухвалила остаточне рішення про успадкування боргів «Київенерго» за газ перед Нафтогазом.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке взяло на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні та ТЕЦ.

Водночас, у новоствореному комунальному підприємстві відмовлялися ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

Поділитись: