УКРАЇНА

Київ викупив у компанії Ахметова майно для постачання гарячої води за 269 млн грн

2 жовтня, 2018 15:48
УКРАЇНА/Київ викупив у компанії Ахметова майно для постачання гарячої води за 269 млн грн
Зберегти
Вигляд
Київське комунальне підприємство «Київтеплоенерго» закупило у компанії «Київенерго» додаткового обслуговуючого майна, загальність вартість якого складає 269,5 мільйонів гривень.

Київське комунальне підприємство «Київтеплоенерго» закупило у компанії «Київенерго» додаткового обслуговуючого майна, загальність вартість якого складає 269,5 мільйонів гривень.

Про це передають «Наші гроші», посилаючись на результати проведеного тендеру у системі «Prozorro».

Зазначається, що дане майно не було передане під час взяття на баланс активів «Київенерго», необхідних для постачання гарячої води. Зокрема, раніше компанія Ахметова передала Києву низку ТЕЦ та сміттєспалювальний завод «Енергія».

«Для повноцінного функціонування системи забезпечення міста послугами гарячого водопостачання та централізованого опалення, передача Київтеплоенерго лише фондів комунальної власності не є достатньою, оскільки для технічного обслуговування… має використовуватися ряд додаткових допоміжних приладів,… які належать ПАТ «Київенерго», — пояснюється в описі угоди на Prozorro.

Серед іншого, київська влада заплатила «Київенерго» за машинне устаткування, ділянки тепломереж, засоби захисту від підслуховування, а також штучну ялинку та кущі бузку.

11 вересня Київрада ухвалила остаточне рішення про успадкування боргів «Київенерго» за газ перед Нафтогазом.

Напередодні на засіданні уряду, 29 серпня, Володимир Гройсман доручив Мінфіну почати оформлення субвенції у розмірі 729 мільйонів гривень, яка дозволить Києву укласти з Нафтогазом договір про постачання газу.

Нагадаємо, що КМДА погодилась успадкувати заборгованість «Київенерго» перед Нафтогазом та повідомила про те, що підпише з компанією мирову угоду.

На період переговорів про укладання нового контракту на постачання газу, міська влада Києва закупила газ для гарячого водопостачання за майже вдвічі вищими ніж у Нафтогазу цінами.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке взяло на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні та ТЕЦ.

В той же час, у новоствореному комунальному підприємстві відмовлялися ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

19 липня стало відомо, що теплопостачальна компанія «Київенерго», яка належить Рінату Ахметову, збирається оскаржити рішення суду, у якому відмовили передати її боргові зобов’язання перед Нафтогазом комунальній компанії Київтеплоенерго.

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Пов`язані новини