Економіка / Ціни

Нафтогаз просить обленерго якнайшвидше підписати договори з новою ціною на газ для населення

Нафтогаз
Економіка/Ціни/Нафтогаз просить обленерго якнайшвидше підписати договори з новою ціною на газ для населення
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі повідомили, що 30 жовтня розіслали всім газорозподільчим компаніям примірники договорів на постачання газу з 1 листопада за новими цінами. Ці договори мають підписати представники компаній по всій Україні до 1 листопада.

Зазначається, що затримка з розсилкою примірників договорів сталась через те, що Кабінет міністрів протягом тривалого часу не публікував постанову, якою затверджував нові ціни на газ для побутових споживачів. Відтак, ця постанова офіційно не набувала чинності.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Загалом, ціни на газ для населення зростатимуть у три етапи та з 2020 року підвищаться до 12,3 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости з 1 грудня або 1 січня, залежно від того, як швидко їх перерахує НКРЕКП та місцеві органи влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Більше про:
# ціни на газ
Пов`язані новини