Економіка / Ціни

Нафтогаз просить РНБО розглянути питання повного припинення транзиту газу через Україну

«Економічна правда»
Економіка/Ціни/Нафтогаз просить РНБО розглянути питання повного припинення транзиту газу через Україну
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз надіслав листа уряду з проханням винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони України питання про потенційне припинення транзиту російського газу через Україну.

Про це повідомляє видання «Економічна правда», посилаючись на текст листа, що потрапив до редакції.

Зазначається, що своє прохання в Нафтогазі надіслали Кабміну ще 22 серпня, проте уряд відповів на нього лише 11 жовтня.

У Нафтогазі бачать загрозу національній безпеці України від потенційної втрати транзитного статусу. Зокрема через те, що російський Газпром відмовляється укладати договір про транзит газу з новим оператором газотранспортної системи України.

Зазначимо, що Нафтогаз намагається виділити функції оператора газотранспортної системи зі свого управління. Зокрема такі зобов’язання компанія взяла на себе в рамках міжнародних домовленостей.

Чинний договір на транзит газу через Україну діє до кінця 2019 року. З 2020 року Росія може відмовитись від українського транзиту через запуск газопроводу в обхід України «Північного потоку-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Пов`язані новини