Дочірня компанія Газпрому Nord Stream розпочне прокладання газогону «Північний потік-2» дном Балтійського моря влітку 2018 року навіть без дозволу на будівництво від уряду Данії.

Дочірня компанія Газпрому Nord Stream розпочне прокладання газогону «Північний потік-2» дном Балтійського моря влітку 2018 року навіть без дозволу на будівництво від уряду Данії.

Про це заявив фінансовий директор Nord Stream Пол Коркоран на Світовому газовому конгресі, передає російський «Інтерфакс».

Він заявив, що його компанія планує розпочати будівництво газопроводу у відповідні строки та відповідно до встановленого графіку.

Крім цього, Коркоран прокоментував заяву прем’єр-міністра Данії Ларса Расмуссена щодо винесення питання будівництва російського газопроводу на загальноєвропейський рівень.

«Мені здається, що це питання відноситься до компетенції уряду Данії, у них є свій закон», — зазначив Коркоран.

Він також повідомив, що у разі, якщо Данія не надасть своєї згоди на будівництво газопроводу у своїх територіальних водах, у компанії змінять маршрут «Північного потоку-2» так, щоб він проходив міжнародними водами.

Нагадаємо, що наразі Данія залишається єдиною країною, що не видала дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Гройсман заявив, що розраховує на підтримку Данії у протистоянні будівництву російського газогону.

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах. 

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Поділитись: