Державний Нафтогаз не виконав план з нарощення видобутку власного українського газу.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 13 лютого.

«Ми добули в Україні спільно з приватними добувними компаніями 21 мільярд кубометрів газу. Але я хочу сказати наступне: я вкрай незадоволений, що Укргазвидобування, фактично Нафтогаз, той план з видобутку газу до 2020 року фактично провалив. Це дуже занепокоює нас сьогодні і дуже важливо це виправити у найближчі періоди, щоб ситуація змінилась», — повідомив Гройсман

Він зазначив, що наразі імпорт газу в Україну постійно скорочується, а з Росії газ не закуповується взагалі.

8 лютого у Нафтогазі повідомили, що звільнили голову Укргазвидобування. Раніше Громадське повідомляло, що підставою для звільнення голови Укргазвидобування є те, що компанія не виконала план уряду з видобутку газу.

Зокрема, під час засідання уряду 16 січня 2018 року, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман критикував керівництво Нафтогазу через те, що вони не впорались з плановими показниками із нарощення власного видобутку газу. Так, Гройсман пропонував прив’язати виплату премій керівникам Нафтогазу до виконання планових показників.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2018 року Укргазвидобування встановила 25-річний рекорд за обсягами видобутку газу.

Укргазвидобування — найбільша газодобувна компанія в Україні, яка добуває близько 75% загального видобутку газу. 100% акцій компанії належить державному Нафтогазу.

У Нафтогазі повідомляли, що для того, аби підтримувати видобуток газу на чинному рівні та не зменшувати його обсягів, державі щороку потрібно інвестувати до 29 мільярдів гривень.

Поділитись: