Російський газовий монополіст Газпром буде очікувати рішення апеляційного суду шведського округу Свеа перед виплатою Нафтогазу штрафних санкцій на суму 2,5 мільярди доларів, нарахованих рішенням Стокгольмського арбітражу.

Російський газовий монополіст Газпром буде очікувати рішення апеляційного суду шведського округу Свеа перед виплатою Нафтогазу штрафних санкцій на суму 2,5 мільярди доларів, нарахованих рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає «Інтерфакс».

На його думку, Стокгольмський арбітраж керувався різною логікою при прийнятті двох рішень за позовами Нафтогазу.

«Ми будемо моніторити ситуацію. Газпром діятиме в межах правового поля при прийнятті рішення стосовно виплати штрафних санкцій», — сказав Новак.

Нагадаємо, що Газпром подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу до апеляційного суду округу Свеа в Швеції. На думку Газпрому, при прийнятті рішення в арбітражі допустили процесуальні порушення.

Також повідомлялось, що у фінансовому плані на 2018 рік в Газпромі зарезервували майже всю суму, необхідну для виплати штрафних санкцій Нафтогазу.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу 2,56 мільярди, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

Відповідно до рішення Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу  Україні. 

Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня  скоротила споживання газу на 25 мільйонів кубічних метрів або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам і ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Поділитись: