Нафтогаз направив російському газовому монополісту Газпрому офіційну заяву, у якій повідомив, що зарахував переплати компанії за транзит російського газу до Європи у розмірі 9 мільйонів доларів у рахунок погашення пені за невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Нафтогазу.

Зазначається, що наприкінці 2017 року у рішення Стокгольмського арбітражу, окрім іншого, йшлося, про те, що Україна має знизити тариф на транзит російського газу до ЄС.

В той же час, так як Росія відмовляється визнавати рішення арбітражу (за яким має виплатити Україні понад 4 мільярди доларів компенсації), вона продовжує платити за транзит за старими цінами. Це призводить до виникнення переплат російською компанією за послуги українського транзиту.

«Таким чином, Нафтогаз зарахував понад 9 мільйонів доларів переплати за послуги транзиту, надані у серпні, у якості платежу в рамках виконання арбітражного рішення», — повідомляють в Нафтогазі.

Станом на кінець вересня, розмір пені за невиконання Газпромом рішення арбітражу склав 110 мільйонів доларів.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярди доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярди доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, суд у Швеції поновив рішення про примусове стягнення з Газпрому 2,6 мільярди доларів на користь Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі заявили, що не укладатимуть мирову угоду з Газпромом щодо Стокгольмського арбітражу.

Поділитись: