Російська компанія Газпром не буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогазом України» про контракт на поставку газу.

Російська компанія Газпром не буде оскаржувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з «Нафтогазом України» про контракт на поставку газу.

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передає «Інтерфакс-Україна».

Після того як 31 травня 2017 року арбітри винесли проміжне рішення з деяких принципових питань, ПАТ «Газпром» 7 листопада 2017 року подало до Апеляційного суду округу Швеції заяву про оскарження цього рішення і його часткової скасування. Наприкінці грудня суд виніс остаточне рішення.

«Там нічого нового немає. Рішення арбітражу набуло чинності. Оскаржити? А навіщо?», — сказав Медведєв.

22 грудня Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому.

«Арбітражний суд повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009-2017 роки», — повідомили в Нафтогазі.

Також рішення Стокгольмського суду означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ.

Комерційний директор Нафтогазу пояснив Громадському, що остаточна сума взаємовиплат буде після рішення щодо транзиту.

Президент Петро Порошенко заявив, що у разі програшу Газпрому Україні загрожував би дефолт.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів США.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з Газпрому.  Пізніше стало відомо, що Нафтогаз подав позов на $5 млрд проти Росії до суду в Гаазі через активи в Криму.

Поділитись: