УКРАЇНА

Нафтогаз спростував інформацію про програш суду Київраді щодо боргів за газ

19 липня, 2018 17:09
УКРАЇНА/Нафтогаз спростував інформацію про програш суду Київраді щодо боргів за газ
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі спростували повідомлення про те, що Господарський суд Києва ухвалив рішення не визнавати правонаступництво боргів компанії Ріната Ахметова «Київенерго» комунальним підприємством Київтеплоенерго.

У Нафтогазі спростували повідомлення про те, що Господарський суд Києва ухвалив рішення не визнавати правонаступництво боргів компанії Ріната Ахметова «Київенерго» комунальним підприємством Київтеплоенерго.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Рішення щодо тої справи, в якій суд розглядає питання правонаступництва за боргами, очікується ближче до кінця місяця», — повідомляють у Нафтогазі.

Там зазначають, що наразі суд розглянув клопотання «Київенерго» про те, щоб стороною спору стало нове комунальне підприємство Києва. Саме це клопотання суд і відхилив.

«Сьогоднішенє рішення не наближає КМДА до мети — пробачити «Київенерго» 4 мільярди гривень боргу за рахунок Нафтогазу», — зазначають у прес-службі Нафтогазу.

Крім цього, там нагадують, що за їхніми даними, компанія Ахметова має достатньо активів у вигляді заборгованості перед нею споживачів, щоб закрити борги перед Нафтогазом.

Нагадаємо, що 19 липня повідомлялось, що Господарський суд Києва виніс вирок, у якому відмовився передавати борги «Київенерго», які компанія заборгувала Нафтогазу до 2016 року, на баланс нового комунального підприємства Київтеплоенерго.

Йдеться про майже 180 млн грн — це борги «Київенерго» перед Нафтогазом України, які датуються ще до 2016 року.

Нафтогаз у 2016 році виграв справу проти «Київенерго» і цей борг воно мало повернути Нафтогазу. Тож суд нині відмовився передати ці заборгованості комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке має взяти на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні. Передача цих об’єктів запланована на найближчий час.

В той же час, у новоствореному комунальному підприємстві відмовляються ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

Також Нафтогаз подав зустрічний позов на Київтеплоенерго, у якому вимагає визнати за компанією правонаступництво за боргами «Київенерго».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Також повідомлялось, що процес завершення угоди влади Києва з ПАТ «Київенерго» не спричинить підвищення тарифів на опалення та гарячу воду для мешканців столиці.

Пов`язані новини