Першочергово новообрана Верховна Рада України має прибрати так звану «поправку Лозового», через яку заморожено чимала кількість кримінальних справ.

Таку думку в ефірі Громадського висловив народний депутат Мустафа Найєм, відповідаючи на запитання телеглядача «Які закони першочергово має ухвалити нова Рада?».

«Ви не уявляєте, яка кількість справ зараз заморожена тому що люди не можуть пройти експертизу», — підкреслив депутат.

Найєм також нагадав, що зазначена поправка передбачає проходження експертизи виключно за рішенням суду.

«Ти маєш чекати поки збереться суд, а по-перше суддів немає, а по-друге, ти маєш вистояти чергу. Тобто буває так, що людину побили, а вона пройде експертизу через 2 місяці, бо немає судді», — наголосив депутат.

Нагадаємо, 31 травня у Переяславі-Хмельницькому Київської області патрульні поліцейські напідпитку в позаробочий час стріляли із вогнепальної зброї по металевих банках та інших предметах, неподалік від місця, де гуляв 5-річний Кирило Тлявов. Хлопчика поранили в голову і 3 червня він помер у київській лікарні.

4 червня суд взяв під варту перших двох підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

18 липня суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартоюстроком на 60 діб третьому підозрюваному у вбивстві.

Спочатку, коли хлопчик ще був живий, їх підозрювали за статтями «хуліганство» і« завдання тяжких тілесних ушкоджень», однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю «умисне вбивство».

Слідство також перевіряє версію, що вистрелити міг син поліцейського.

Адвокат родини хлопчика заявив, що ДБР «прикриває злочини поліцейських».

Після вбивства хлопчика по Україні провели перевірку: відсторонили 10 начальників відділів поліції.

Генерала поліції, ексглаву поліції Київщини Дмитра Ценова, який подав рапорт про звільнення з посади у зв'язку з убивством хлопчика Кирила Тлявова в Переяслав-Хмельницькому, призначили на нову посаду в ООС.

Поділитись: