Адвокат родини 5-річного Кирила Тлявова, у вбивстві якого підозрюють двох вже екс-співробітників поліції, заявив, що Державне бюро розслідувань «продовжує прикривати злочини правоохоронців».

Під час прес-конференції 26 червня адвокат Андрій Левковець заявив, що ДБР не приділяють уваги певним обставинам справи та ігнорують запити захисту родини.

«Стріляли декілька осіб, 3-4, проте підозри пред’явлені лише двом. Ми вважаємо, що ДБР усуває з провадженням підозрюваних. Є підстави вважати, що стріляла також і неповнолітня особа. Ця особа є сином одного із підозрюваних», — заявив захисник.  

Він повідомив, що ДБР ігнорує наші 15 клопотань про проведення тих чи інших слідчих дій про повідомлення підозри та допитів.

«Навіть немає відмов, щоб ми могли їх оскаржити. Поза увагою ДБР залишається та діяльність поліцейьских, колег, що працювали із ними в одній установі, що на початку мали проводити розслідування, проте не вжили тих негайних слідчих дій, аби не втратити докази, а притягнути винних до відповідальності», — повідомив Левковець.

Окрім того, за його словами, не були проведені експертизи щодо сп’яніння підозрюваних, щодо слідів пороху на руках.

«Було фактично втрачено зброю. Або з дозволу співробітників поліції, або самі співробітники поліції, повідомили родичів, щоб ті сховали зброю. У зв’язку із цим ми звернулися до голови ДБР та Генпрокурора із заявами про невідкладний прийом. Однак і на ці звернення жодної відповіді ми не отримали», — додав адвокат.

3 червня 5-річний Кирило Тлявов помер у київській лікарні після того, як ймовірно поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями «хуліганство» і« завдання тяжких тілесних ушкоджень» (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю «умисне вбивство».

Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського. Слідство тепер веде Державне бюро розслідувань.

Після вбивства хлопчика по Україні провели перевірку: відсторонили 10 начальників відділів поліції.

Генерала поліції, екс-главу поліції Київщини Дмитра Ценова, який подав рапорт про звільнення з посади у зв'язку з убивством хлопчика Кирила Тлявова в Переяслав-Хмельницькому, призначили на нову посаду в ООС. Він стане керівником поліцейських сил у зоні проведення операції Об'єднаних сил.

Нового керівника поліції Київщини у Нацполіції обіцяли представити до 28 червня.

Поділитись: