В Укрзалізниці пояснили, як мав поводитися персонал у ситуації, коли невідомий чоловік побив пасажирку потяга «Маріуполь — Київ», та чи зможе потерпіла отримати компенсацію.

Про це розповів на брифінгу 4 серпня директор з пасажирських перевезень Укрзалізниці Олександр Толкачов, передає наша кореспондентка.

За його словами, провідниця вагона винна в тому, що не контролювала посадку.

«Невідомий проник до вагона без квитка. Провідниця не підтверджує, що брала кошти з нього за безквитковий проїзд», — сказав Толкачов.

Крім того, у співробітників є інструкції поводження в таких надзвичайних ситуаціях. Спершу пасажир має звернутися до провідника, а той вже повідомити про інцидент начальника потяга.

«За вашу безпеку несе відповідальність начальник потяга. Він має викликати поліцію», — пояснив Толкачов.

Проте він додав, що начальник поїзда не проходить жодних курсів із самооборони: «Досвіду боротьби в нього немає. Але він запропонує цій особі (нападнику — ред.) ізолюватися».

За словами Толкачова, і в цій ситуації начальник потягу з поїзною бригадою мав ізолювати нападника.

Наразі Укрзалізниця веде перемовини зі страховою компанією для того, щоб компенсувати потерпілій витрати на лікування. Йдеться про страхову, з якою Укрзалізниця має договір.

«Ми також встановлюємо контроль за роботою поїзних бригад, будемо робити перевірки», — переконує директор.

Толкачов згадав, що у потязі «Київ — Донецьк» колись були одностатеві вагони, але вони не мали попиту. Втім пообіцяв розглянути і «таку ситуацію».

Що цьому передувало?

У потязі сполученням «Маріуполь — Київ» вночі 31 липня невідомий без верхнього одягу вдерся у купе до жінки, яка їхала разом зі своїм неповнолітнім сином, побив її та намагався зґвалтувати.

Потерпіла розповіла, що саме її чоловік викликав поліцію на станцію «Київ — Пасажирський», хоча в УЗ кажуть, що поліцію викликали співробітники.

Також була інформація, що потерпілій пропонували хабар, щоб вона не викликала поліцію. Перевізник запевняє, що «зараз співробітники не підтверджують такі факти».

Укрзалізниця пообіцяла звільнити співробітників, які причетні до інциденту, зокрема провідницю вагона.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження через напад на жінку, а підозрюваному вже обрали запобіжний захід — у вигляді 60 діб під вартою без права внесення застави.

Раніше в кожному потязі Укрзалізниці їздили патрульні, а злочинами займалася лінійна міліція. У 2015 році підрозділ ліквідували. У МВС тоді пояснювали — у слідчих зовсім мало роботи і лише по три справи на місяць. Наразі Укрзалізниця просить повернути патрульних до потягів.

Поділитись: