УКРАЇНА

Вселенський патріарх: Наш обов’язок повернути Київ та Скоп'є до церковної правди

16 червня, 2018 15:35
УКРАЇНА/Вселенський патріарх: Наш обов’язок повернути Київ та Скоп'є до церковної правди
Зберегти
Вигляд
Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що перед ним «стоїть зобов’язання і відповідальність» повернути народи України та Македонії до істини і канонічних рамок Церкви.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що перед ним «стоїть зобов’язання і відповідальність» повернути народи України та Македонії до істини і канонічних рамок Церкви.

Про це повідомляє «Релігійно-інформаційна служба новин».

«Коли Церква-Мати шукає шляхи спасіння наших братів з України та Скоп’є (Македонії — ред.), вона сповнює свій апостольський обов'язок. Наш обов'язок та відповідальність є привести ці народи назад до церковної правди й канонічного порядку. Тому те, що посідає Вселенський Патріархат, він посідає для добра цілого світу і пропонує всім народам без винятку. У цьому контексті існує і міжхристиянський діалог, який діє «у любові й правді», — наголосив Варфоломій.

Водночас Вселенський патріарх зазначив, що «існування розколу не є аргументом, щоб позбавляти увесь народ зв'язків з церковною правдою та канонічністю, заперечуючи нашу відповідальність перед Богом і історією, а навпаки радше стимулом для пошуку спасительних та об'єднавчих рішень».

Нагадаємо, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що десятеро ієрархів Української православної церкви Московського патріархату підтримали Томос про надання автокефалії українській церкві.

Раніше арххімандрит Кирило заявив, що Томос про автокефалію української церкви вже готовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про  створення Української помісної церкви

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Більше про:
# християнство
Пов`язані новини