Наступ на півдні, мінування ЗАЕС та повернення військовополонених з Угорщини: головні новини за 20 червня
Кількість загиблих унаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції збільшилася. Українські військові проводять наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Українська розвідка повідомляє, що росія замінувала охолоджувач на Запорізькій атомній електростанції. Зібрали головні новини за день 20 червня.
Підрив Каховської ГЕС: число жертв зросло
Уже відомо про 21 загиблу людину внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС. З них п’ять загинуло через прицільні постріли росіян.
Окрім того, ще 28 людей зазнали поранень, з яких 16 — це ліквідатори наслідків підриву ГЕС.

За даними Міністерства внутрішніх справ, підтопленими залишаються 595 будинків на Херсонщині. Епідеміологічна ситуація стабільна та контрольована. Спалахів інфекційних захворювань не зафіксовано.
Ситуація на фронті
Сили оборони України продовжують наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Там, де українські захисники обороняються, — жодної позиції не втрачено, зазначили в Генеральному штабі.
Війська росії зосередили основні зусилля на веденні оборони та недопущенні просування українських військ. За даними Генштабу, окупанти застосовують резерви, намагалися відновити втрачене положення.
ГУР: росія замінувала охолоджувач на ЗАЕС
Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов попередив, що росіяни замінували охолоджувач на захопленій Запорізькій АЕС.
«Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, є велика ймовірність, що будуть значні проблеми», — заявив очільник ГУР.
Словаччина визнала Голодомор геноцидом українців
Парламент Словаччини визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом проти українського народу.
Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 30 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.
Україна повернула трьох військовополонених
Україні вдалося повернути з Угорщини трьох військовополонених з 11, яких росія без погодження з Україною передала Будапешту.
Перед цим очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина як держава не причетна до обміну 11 українських військовополонених із росією. Мовляв, переговори вели релігійні організації.

В угорському уряді стверджували, що українські полонені «за власним бажанням хотіли приїхати до Угорщини», і тепер вони «можуть залишитися або покинути Угорщину в будь-який час за власним бажанням».
Фейк про затримання українського дипломата
Низка ЗМІ повідомила про нібито затримання українця з дипломатичним статусом у Швейцарії.
Натомість у пресслужбі Міністерства закордонних справ України нам повідомили, що всі українські дипломати, які працюють в українських дипломатичних установах у Швейцарії, перебувають на місці й штатно виконують свої обов’язки.
«Ба більше, на наше звернення швейцарська федеральна поліція повідомила, що їй не відомо про будь-які затримання українських громадян», — зазначило МЗС України.
Інші новини за день
- Війська рф обстріляли у Херсоні рятувальників, які розчищали мул. Унаслідок артобстрілу загинув один співробітник ДСНС, ще 8 — постраждали.
- На Донецькому напрямку підрозділ зенітно-ракетних військ Повітряних сил знищив ще один ударний вертоліт Ка-52.
- Київська рада 20 червня ухвалила рішення про дерусифікацію ще двох вулиць міста. Так, відтепер вулиця Драгомирова у Печерському районі називається іменем військового Андрія Верхогляда (позивний «Лівша»). Читайте більше про нього в нашому матеріалі.
- Зеленський призначив послів у Бразилію, Колумбію та Індію.
- Україна 20 червня отримала з ЄС першу партію підручників програми «Нова українська школа» з української мови для учнів п’ятого класу.
- Втрати української економіки через замінування полів щорічно сягатимуть до 800 мільйонів доларів, свідчить дослідження.
- Поділитися: