Наступне засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться у Мінську 16 січня 2019 року. Про це повідомив представник України в ТКГ Євген Марчук на брифінгу в Києві.

За його словами, українська сторона запропонувала розглянути на засіданні питання скасування результатів незаконних виборів, які відбулися на окупованих територіях, розпуску обраної на цих виборах нелегітимної «влади», а також скасування рішення президента РФ Володимира Путіна про визнання документів самопроголошених республік.

На останньому засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську Росія відмовилася обмінювати своїх громадян, які відбувають покарання в українських в'язницях, на українських в'язнів у російських тюрмах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Незаконні вибори на Донбасі: «висока» явка і погрози студентам

На «виборах» ватажків окупованої території Донеччини та Луганщини перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін та Леонід Пасічник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Президент України Петро Порошенко у Парижі обговорив псевдовибори на Донбасі з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель та президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами Порошенка, лідери «висловили тверду позицію щодо засудження фейкових «виборів» на Донбасі і підтримки незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Раніше Литва закликала запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі. Запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі також закликала Польща.

Спеціальний представники Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу. У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що реакцією на «вибори» у «ДНР» та «ЛНР» стануть нові міжнародні санкції проти Росії.

Глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Поділитись: