НАТО тимчасово закриває своє представництво в Києві, персонал вивозять до Брюсселя і Львова — ЗМІ

Норвезьке ЗМІ пише, що НАТО тимчасово закриває свій офіс у Києві та перевозить працівників до Брюсселя та Львова.

Про це повідомляє норвезьке видання VG з посиланням на прессекретаря НАТО.

А втім, в Альянсі зазначають, що офіси НАТО продовжать свою діяльність в Україні, пише видання.

«НАТО та його країни-члени дуже уважно відстежують і оцінюють ситуацію, а також вживають усіх необхідних запобіжних заходів. Безпека наших співробітників є першочерговим завданням», — пояснюють в Альянсі, передає VG.

Доповнено о 16:33. Пресофіцерка Центру інформації й документації НАТО Оксана Мусієнко підтвердила «Суспільному» інформацію про переведення персоналу українського представництва НАТО до Брюсселю і Львова.

14 лютого представництво НАТО в Україні писало на своїй Facebook-сторінці, що продовжує працювати — зокрема надавати консультативну та практичну підтримку українським партнерам.

Евакуація країнами своїх громадян та дипломатів

Дедалі більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною. Рекомендації щодо виїзду з України особливо активізувалися після повідомлення The Guardian із посиланням на джерела: Байден 11 лютого нібито сказав іншим лідерам країн НАТО та ЄС, що, за даними США, президент РФ Володимир Путін вирішив здійснити вторгнення в Україну найближчими днями.

Тоді СШАКанадаЧорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, НорвегіяНова ЗеландіяНімеччина, Литва, Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак порадили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю в разі невиконання.

Державний департамент США ще 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзддержслужбовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.

Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголошували Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. А нещодавно стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги. Японія також вивозить більшість співробітників свого посольства в Україні. Натомість ЄС заявив, що не закриватиме свої представництва в Україні.

Раніше президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.