США також переносять своє посольство з Києва до Львова через російську загрозу

США заявили, що тимчасово переносять своє посольство в Україні з Києва до Львова через побоювання нового російського вторгнення. Раніше свої консульства вже перенесли Німеччина й Канада.

Про це йдеться на сайті Держдепартаменту США.

А втім, США обіцяють, що посольство продовжить взаємодію з українським урядом і координуватиме дипломатію в Україні, а також продовжить докладати сили для деескалації.

У Держдепі зазначили, що перенесення є лише заходом безпеки й не скасовує підтримку України. У відомстві наголошують, що США «непохитні у відданості суверенітету й територіальній цілісності України».

«Шлях до дипломатії залишається відкритим, якщо Росія вирішить діяти сумлінно. Ми з нетерпінням чекаємо повернення наших співробітників до посольства, щойно дозволять умови», — йдеться в повідомленні.

Доповнено. Як пише The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, США вирішили перед переїздом до Львова знищити у київському посольстві мережеве обладнання та комп'ютерні робочі станції, а також демонтувати телефонну систему. Водночас 56 працівників посольства разом із таємними матеріалами ще 13 лютого прибули у США.

12 лютого Канада також заявила, що переносить своє консульство з Києва до Львова, а Німеччина — з Дніпра до Львова.

Побоювання країн

Усе більше країн звертають увагу на збільшення кількості російських військ уздовж кордонів з Україною. Рекомендації щодо виїзду з України особливо активізувалися після повідомлення The Guardian із посиланням на джерела: Байден 11 лютого нібито сказав іншим лідерам країн НАТО та ЄС, що, за даними США, президент РФ Володимир Путін вирішив здійснити вторгнення в Україну найближчими днями.

Тоді СШАКанадаЧорногорія, Нідерланди, Японія, Латвія, Велика Британія, Естонія, Данія, НорвегіяНова ЗеландіяНімеччина, Литва, Фінляндія, Італія, Швеція, Чехія та Ірак порадили громадянам залишити територію нашої країни. А Південна Корея навіть наказала своїм громадянам виїхати з України, погрожуючи відповідальністю в разі невиконання.

Державний департамент США ще 24 січня дав дозвіл на добровільний від’їзддержслужбовців США та наказав виїхати членам родин держслужбовців із посольства у Києві.

Про виїзд сімей своїх дипломатів також оголошували Велика Британія, Австралія та Німеччина, Канада та Ізраїль. А нещодавно стало відомо, що США евакуюють з України частину дипломатів і припиняють надавати консульські послуги. Японія також вивозить більшість співробітників свого посольства в Україні. Натомість ЄС заявив, що не закриватиме свої представництва в Україні.

Раніше президент Володимир Зеленський запевняв, що вивезення дипломатів деяких країн з України ще не означає неминучого загострення.