УКРАЇНА

Нацбанк продасть $100 млн на підтримку курсу гривні

29 серпня, 2018 12:04
УКРАЇНА/Нацбанк продасть $100 млн на підтримку курсу гривні
Зберегти
Вигляд
Національний банку України оголосив аукціон на продаж 100 мільйонів доларів для підтримки курсу гривні.

Національний банку України оголосив аукціон на продаж 100 мільйонів доларів для підтримки курсу гривні.

Про це йдеться в інформаційній системі на сайті Нацбанку.

Як зазначається, Нацбанк встановив офіційний курс долара на 29 серпня на рівні 28,05 гривень. Таким чином, курс долара вперше з початку року перевищив 28 гривень.

Нагадаємо, що напередодні заступник голови Нацбанку Олег Чурій заявляв, що «ані відповідно до закону, ані відповідно до конституції, Нацбанк не відповідає за курс гривні», а з 2011 до 2014 рік там витратили на підтримку гривні 40 мільярдів доларів.

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на майже 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Нагадаємо, що 20 серпня курс долара на міжбанківському валютному ринку впав одразу на 20 копійок, а офіційний курс гривні зміцнився на 10 копійок.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зростання курсу іноземних валют там пов’язували з «сезонними, ситуативними та психологічними чинниками».

Раніше у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

14 серпня Нацбанк продав на аукціоні понад $66 млн для стабілізації курсу гривні.

До цього Нацбанк проводив валютний аукціон 3 серпня, коли продав 50 мільйонів доларів. Загалом у період з 1 по 3 серпня НБУ продав 200 мільйонів доларів.

Більше про:
# курс валют
Пов`язані новини