ENRU

Нацбанк продасть $100 млн на підтримку курсу гривні

Національний банку України оголосив аукціон на продаж 100 мільйонів доларів для підтримки курсу гривні.

Про це йдеться в інформаційній системі на сайті Нацбанку.

Як зазначається, Нацбанк встановив офіційний курс долара на 29 серпня на рівні 28,05 гривень. Таким чином, курс долара вперше з початку року перевищив 28 гривень.

Нагадаємо, що напередодні заступник голови Нацбанку Олег Чурій заявляв, що «ані відповідно до закону, ані відповідно до конституції, Нацбанк не відповідає за курс гривні», а з 2011 до 2014 рік там витратили на підтримку гривні 40 мільярдів доларів.

Із середини липня 2018 року американський долар подорожчав на майже 2 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Нагадаємо, що 20 серпня курс долара на міжбанківському валютному ринку впав одразу на 20 копійок, а офіційний курс гривні зміцнився на 10 копійок.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зростання курсу іноземних валют там пов’язували з «сезонними, ситуативними та психологічними чинниками».

Раніше у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

14 серпня Нацбанк продав на аукціоні понад $66 млн для стабілізації курсу гривні.

До цього Нацбанк проводив валютний аукціон 3 серпня, коли продав 50 мільйонів доларів. Загалом у період з 1 по 3 серпня НБУ продав 200 мільйонів доларів.