Національний банк України скасував реєстрацію внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA, у зв’язку із застосуванням санкцій проти Росії.

Національний банк України скасував реєстрацію внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA, у зв’язку із застосуванням санкцій проти Росії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

«Відповідне рішення прийнято у зв’язку із застосуванням персональних спеціальних обмежувальних заходів (санкцій) до платіжної організації внутрішньодержавної системи розрахунків «WebMoney.UA» (Дочірнього підприємства «Фінансова компанія «ЕлМІ») згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеним в дію Указом Президента України від 14 травня 2018 року №126/2018», — зазначили в НБУ.

Правила внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA передбачали розрахунки виключно за фінансові інструменти.

За підсумками 2017 року частка WebMoney.UA на ринку внутрішньодержавних переказів, здійснених з використанням платіжних систем (крім СЕП та карткових платіжних систем), становила 0,2%, за підсумками першого кварталу 2018 року – 0,08%.

24 травня Адміністрація президента оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб. Рік тому у санкційних списках України проти РФ містилось 1228 фізичних і 468 юридичних осіб.

Серед нових фізосіб, які потрапили до переліку, глава «Газпрому» Олексій Міллер, російські мільярдери Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Сулейман Керімов, Володимир Богданов, Віктор Вексельберг, голова правління банку ВТБ Андрій Костін.

До списку санкцій Ради національної безпеки і оборони вперше потрапив український олігарх-утікач Сергій Курченко.

У переліку санкції проти юридичних осіб міститься представництво в Україні російського інформагентства «РИА Новости», а також товариство «Інтерселект». Через останнє, за даними Служби безпеки України, здійснювалось фінансування роботи видання «РИА Новости Україна», керівника якого підозрюють у держзраді. Також до списку антиросійських санкцій потрапила платіжна система WebMoney

Також Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти російського «Первого канала» та низки ресурсів самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

Серед осіб, які також потрапили під обмеження — гендиректор агентства «Россия сегодня» Дмитро Кисельов. У межах санкцій заблоковано всі його активи на території України, заборонено в'їжджати на територію України та скасовано усі дозволи та візи. 

Також під санкції потрапив співак Йосип Кобзон, який підтримував бойовиків на Донбасі та неодноразово виступав на підконтрольних їм територіях. Кобзона у межах санкцій позбавили усіх державних нагород. 

Санкції запроваджуються терміном на три роки і передбачають блокування активів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

Україна запровадила санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов’язаних із російською агресією проти України, після оголошення про те, що США вводять санкції проти РФ у квітні 2017-го. 

США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій. Російські олігархи через санкції протягом дня втратили $16 млрд.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші.

Поділитись: