Російський опозиціонер Олексій Навальний вважає, що до його отруєння «Новічком» причетний особисто президент Росії Володимир Путін.

Про це він заявив в інтерв'ю Der Spiegel.

«Я стверджую, що за цим злочином стояв Путін, і в мене немає інших версій події», — заявив він.

Опозиціонер також наголосив, що після курсу лікування в Німеччині повернеться в Росію. Навальний додав, що його робота зараз — «залишатися хлопцем, який не боїться. І я не боюся!».

Що з Навальним?

Опозиціонеру стало погано вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він впав у кому. Доклавши зусиль, німецьким лікарям вдалося забрати Навального і вивезти його на лікування до клініки «Шаріте». 7 вересня в Навального покращився стан здоров'я. Його вивели з медичної коми, в якій він був 18 днів.

Німецькі експерти 2 вересня заявили, що російського опозиціонера Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». 14 вересня це підтвердили лабораторії у Франції та Швеції. Саме отрутою з цієї групи російське ГРУ намагалося вбити колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня.

Поділитись: