Світ

Навальний подав в суд на Роскомнадзор через блокування його сайту

13 лютого, 2018 12:59
Світ/Навальний подав в суд на Роскомнадзор через блокування його сайту
Зберегти
Вигляд
Політик Олексій Навальний подав в суд на Роскомнадзор, який вимагає видалити з сайту Navalny.com інформацію про розслідування про мільярдера Олега Дерипаску та керівника апарату уряду Сергія Приходько.

Політик Олексій Навальний подав в суд на Роскомнадзор, який вимагає видалити з сайту Navalny.com інформацію про розслідування про мільярдера Олега Дерипаску та керівника апарату уряду Сергія Приходько.

Позов поданий в Таганський районний суд Москви, повідомляють «Ведомости».

Згідно з документом, Навальний вимагає визнати дії Роскомнадзора незаконними і зобов'язати виключити його сторінки з реєстру забороненої інформації.

У позові наводяться відомості з розслідування Навального, зокрема про те, що Приходько ймовірно відпочивав на яхті, що належить ТОВ «Яхта-клуб Центр». Кінцевим бенефіціаром цієї компанії є мати Олега Дерипаски — Валентина Петрівна Дерипаска.

«Безоплатне користування водним судном, що належить на праві власності юридичній особі, є отриманням винагороди (доходу) в натуральній формі, не передбаченої законодавством для члена уряду Російської Федерації», — йдеться в позові.

Зазначимо, крім Навального вимоги видалити інформацію з новин про розслідування отримали «Медіазона», радіо «Свобода», Znak.com, The Village, «Сноб», Newsru.com і журнал Maxim.

Раніше продюсер каналу «Навальний Live» Оксана Бауліна повідомила, що YouTube на прохання Роскомнадзору вимагає видалити ефір Навального про розслідування щодо Дерипаски, Приходько і Рибки.

8 лютого Навальний представив нове розслідування, у якому звинуватив у корупції заступника голови уряду Росії Сергія Приходька. У розслідуванні йшлося про те, що чиновник в серпні 2016 року провів три дні на яхті олігарха Дерипаски біля берегів Норвегії разом з «дівчатами з ескорт-агентств».

Навальний каже, що про «дівчат з ескорт-агентств» дізнався з Instagram і книги однієї з цих дівчат — Анастасії Вашукевіч, відомої як «Настя Рибка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто така Настя Рибка і як вона опинилася в центрі розслідування російського опозиціонера Навального.

Навальний вважає «хабарем» те, що Дерипаска «катає на власній яхті чиновника найвищого рангу».

Крім цього, як стверджує опозиціонер, Приходько за хабарі придбав в Москві і Підмосков'ї нерухомість на загальну суму майже в мільярд рублів. Дерипаска, в свою чергу, на думку Навального, міг бути одним з посередників Кремля при втручанні Росії у вибори президента США в 2016 році. Саме цю тему олігарх і Приходько нібито обговорювали під час плавання на яхті.

Згодом «Настя Рибка» заявила про групове згвалтування на яхті, чим привернула до розслідування публічну увагу. Через деякий час вона заявила, що «пожартувала» про згвалтування і звернулась до президента Росії з проханням «допомогти у зміні законодавства з питання сексуальних переслідувань та пресингу чоловіків».

Дерипаска пообіцяв звернутись до суду через розслідування Навального. Згодом російське видання РБК повідомило, що після позову олігарха Дерипаски суд зобов'язав заблокувати розслідування Навального.

Пов`язані новини