УКРАЇНА

НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації

29 березня, 2018 17:53
УКРАЇНА/НАЗК уточнило, хто з антикорупціонерів має подавати декларації
Зберегти
Вигляд
Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило роз'яснення щодо громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю і мають подати декларації про майно.

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило роз'яснення щодо громадських активістів, які займаються антикорупційною діяльністю і мають подати декларації про майно.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Суб’єктами декларування є фізичні особи, які одночасно відповідають усім складовим ознакам, передбаченим пунктом 5 частини першої статті 3 Закону про запобігання корупції. 

Ідеться про фізичних осіб, які одночасно: 

  • Отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою;
  • Систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, — якщо оплата таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції;
  • Є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції.

Нагадаємо, 1 квітня збігає строк подання громадськими активістами декларацій про майновий стан. Громадських активістів, які не подали декларації про доходи, можна буде притягати до кримінальної відповідальності.

Народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

Напередодні, 28 березня, новим главою НАЗК став Олександр Мангул. Одразу після призначення він анонсував засідання щодо декларування антикорупціонерів.

 

Пов`язані новини