У Національному банку України очікують, що за підсумками 2020 року обсяги міжнародних золотовалютних резервів зростуть до майже 30 мільярдів доларів з нинішніх 28,5 мільярда. Таку заяву НБУ зробив на тлі продажу 350 мільйонів доларів для стримування зростання курсу валют.

Про це повідомили члени правління НБУ під час брифінгу з питань монетарної політики, що відбувся 23 липня.

«Фінансування від МВФ та інших офіційних міжнародних партнерів допоможе суттєво наростити міжнародні резерви України. За підсумками цього року вони зростуть до близько 30 млрд доларів, а в наступні роки — до 32-33 млрд доларів», — повідомили у Нацбанку.

Разом з цим, заступник голови правління Нацбанку Дмитро Сологуб під час брифінгу повідомив, що протягом останніх 3 днів Нацбанк продав з резервів 350 мільйонів доларів для того, аби підтримати гривню. Стрімке зростання курсу валют, яке відбувається в Україні протягом останніх 1-2 тижнів, Сологуб пояснив психологічними чинниками: «В першу чергу це (зростання курсу валют — ред.) реакція на заяви про те, що гривня буде слабшати».

Раніше президент України Володимир Зеленський та деякі члени уряду заявляли, що курс долара в Україні має бути на рівні 30 гривень за долар. Саме такий курс було закладено до бюджету. Через невідповідність цього курсу бюджет недоотримує податки, зокрема від митниці. Ідею зниження курсу гривні підтримали і у Верховній Раді. Зокрема, голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що «немає нічого поганого у девальвації гривні на 10%».

Поділитись: