Національний банк України наклав штраф на українську «дочку» угорського «ОТП-Банку» у розмірі 7,14 мільйона гривень за проведення операцій, що могли бути відмиванням незаконно отриманих доходів.

Відповідне рішення у Нацбанку ухвалили за результатами перевірки діяльності банку протягом березня 2017-червня 2018 років, повідомляють в прес-службі НБУ.

Зазначається, що у зазначений період «ОТП-Банк» міг видати близько 700 мільйонів гривень готівкових кредитів без отримання належних документів від отримувачів цих кредитів. Самі ж ці 700 мільйонів банк отримував від інших компаній, викуповуючи у них заборгованість своїх клієнтів.

«При цьому банком не було здійснено заходів для з’ясування суті вищезазначених фінансових операцій, зокрема шляхом витребування у клієнтів додаткових документів і відомостей стосовно зазначених фінансових операцій, як це передбачено внутрішньобанківськими документами з питань фінансового моніторингу», — повідомляють в НБУ.

Крім цього, штраф наклали ще й за порушення при виявленні зв'язків клієнтів банку з публічними особами України.

Наразі в «ОТП-Банку» штраф НБУ не коментують.

Раніше Нацбанк наклав рекордно великий штраф у розмірі 30,4 мільйона гривень на ще один комерційний банк «Укрсоцбанк». Його підозрювати у видачі близько 1 мільярда гривень кредитів за фіктивними документами. Після цього «Укрсоцбанк» подав на НБУ до суду з вимогою скасувати штраф.

«ОТП-Банк» — українська «дочка» одноіменного угорського банку, входить до переліку найбільших в Україні. В країні почав працювати з 2006 року, коли угорські інвестори викупили «дочку» австрійського «Райффайзенбанку» в Україні.

Поділитись: