ENRU

НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Національний банк України програв апеляцію проти державного ПриватБанку щодо відчуження нерухомості гірськолижного курорту «Буковель».

Про це повідомила прес-служба НБУ у відповідь на запит Громадського.

Зокрема, майно гірськолижного курорту «Буковель» ПриватБанк надав НБУ у якості застави за кредитами рефінансування на загальну суму 2,66 мільярди гривень. У серпні 2017 року, вже після націоналізації ПриватБанку, НБУ оголосив про вимогу негайного погашення боргу.

У рішенні суду йдеться, що Нацбанк міг списати заборгованість ПриватБанку, оскільки цей банк перейшов у власність держави.

«Національний банк оскаржить рішення судів першої та апеляційної інстанції в установленому законом порядку», — повідомили в прес-службі НБУ.

У лютому суд першої інстанції розірвав 6 іпотечних угод, укладених між ТОВ «Скорзонера», яка належить колишньому власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському. Саме ці договори виступили у якості застави за кредитом рефінансування, який надав Нацбанк у 2014 році.

ТОВ «Скорзонера» володіє нерухомістю у селі Поляниця, на території гірськолижного курорту «Буковель».

Раніше повідомлялось, що міжнародні аудитори мають питання до звітності ПриватБанку.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн