Національний банк України програв апеляцію проти державного ПриватБанку щодо відчуження нерухомості гірськолижного курорту «Буковель».

Національний банк України програв апеляцію проти державного ПриватБанку щодо відчуження нерухомості гірськолижного курорту «Буковель».

Про це повідомила прес-служба НБУ у відповідь на запит Громадського.

Зокрема, майно гірськолижного курорту «Буковель» ПриватБанк надав НБУ у якості застави за кредитами рефінансування на загальну суму 2,66 мільярди гривень. У серпні 2017 року, вже після націоналізації ПриватБанку, НБУ оголосив про вимогу негайного погашення боргу.

У рішенні суду йдеться, що Нацбанк міг списати заборгованість ПриватБанку, оскільки цей банк перейшов у власність держави.

«Національний банк оскаржить рішення судів першої та апеляційної інстанції в установленому законом порядку», — повідомили в прес-службі НБУ.

У лютому суд першої інстанції розірвав 6 іпотечних угод, укладених між ТОВ «Скорзонера», яка належить колишньому власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському. Саме ці договори виступили у якості застави за кредитом рефінансування, який надав Нацбанк у 2014 році.

ТОВ «Скорзонера» володіє нерухомістю у селі Поляниця, на території гірськолижного курорту «Буковель».

Раніше повідомлялось, що міжнародні аудитори мають питання до звітності ПриватБанку.

У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

Поділитись: