Аудитори мають питання до фінансової звітності ПриватБанку
Аудиторська компанія Ernst & Young Audit Services LLC висловила ряд застережень до фінансової звітності державного ПриватБанку.
Аудиторська компанія Ernst & Young Audit Services LLC висловила ряд застережень до фінансової звітності державного ПриватБанку.
Про це йдеться у висновку компанії до річної фінансовій звітності ПриватБанку.
Зокрема, аудитори не знайшли достатньо доказів щодо вартості майна, яке перейшло у власність ПриватБанку в якості застави на суму 7,3 млрд грн. Тому Ernst & Young не змогли визначити, чи є потреба у будь-яких коригуваннях звітності (у разі, якщо ринкова вартість застави збільшиться чи зменшиться).
Також ПриватБанк визнав, що отримав збиток у сумі 10,7 млрд грн від знецінення заставного майна, проте аудитори не знайшли цьому достатньо підтверджень. Відтак, збиток банку може бути завищеним на суму до 10,7 млрд грн.
Аналогічна ситуація з вартістю кредитного портфеля ПриватБанку: аудитори не змогли підтвердити збитки від знецінення кредитів на понад 12,5 млрд грн.
Також аудитори мають питання до 292 млн грн, які ПриватБанк витратив на розробку програмних продуктів у 2017 році.
«На нашу думку, за винятком можливого впливу описаних питань, окрема фінансова звітність відображає достовірно, в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан Банку», — додають в Ernst & Young.
Раніше в ЗМІ повідомлялось, що ПриватБанк отримав на 1 мільярд гривень більше збитків, ніж очікували в Нацбанку. В той же час, фінансова звітність банків публікується у квітні-травні наступного за звітним року. Тому дані про прибутки чи збитки банків, що публікуються до цього, є попередніми.
Нагадаємо, що 2 квітня 2018 року державний ПриватБанк подав позов на PwC з вимогою компенсувати 3 мільярди доларів. Представники банку звинувачують аудиторів у тому, що вони не попередили про існування загрози для фінансової стійкості ПриватБанку, пов’язаної з виведенням з банку грошей його колишніми власниками.
В PricewaterhouseCoopers Limited вважають позов «безпідставним» та заявили, що рішуче захищатимуть свою позицію.
У грудні 2016 року Приватбанк був націоналізований рішенням українського уряду.
За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.
Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.
Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.
У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.
А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн.
- Поділитися: