Головна суперниця Олександра Лукашенка на виборах президента Світлана Тіхановська уникнула відповіді на запитання про своє ставлення до анексії Криму та війни на Донбасі.

Таке запитання їй поставили під час інтерв’ю «Медузі».

«Я розумію, що питання Криму розколює суспільство. А мені не хотілось би необережними словами когось відштовхнути. Тим більше, що я не політик, своєю головною метою я бачу об’єднання всіх сил для вирішення головного завдання — зміни влади та проведення чесних виборів», — сказала Тіхановська.

Вона пояснила, що вже на чесних виборах (які вона організує, якщо стане президентом) справжні політики зможуть заявляти про конкретні погляди та програми.

«Що стосується Донбасу, то там йде війна, і це жахливо. Люди не повинні гинути на війні. Я категорично проти війни», — резюмувала кандидатка.

Нагадаємо, Тіхановська балотується у президенти замість свого чоловіка, який перебуває у СІЗО. Вона каже, що якщо стане президентом, звільнить усіх політв’язнів та упродовж пів року проведе нові та чесні вибори глави держави.

Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Після цього головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента.

Водночас не слід забувати, що Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Поділитись: