«Не треба шукати наступників»: Путін не виключає, що знову піде в президенти у 2024 році

Президент Росії Володимир Путін допускає свою участь у наступних виборах президента у 2024 році. «Обнуління» своїх термінів у новій Конституції він пояснив словами «не треба шукати наступників».

Про це Путін заявив в інтерв’ю для фільму «Росія. Кремль. Путін», передає ТАСС.

«Я для себе ще нічого не вирішив. Я не виключаю можливості балотуватися, якщо це виникне у конституції. Побачимо, там видно буде», — сказав він.

Також президент РФ виправдав поправку до конституції, яка «обнулить» його попередні президентські терміни.

«Я зараз скажу абсолютно відверто: якщо цього не буде (поправки — ред.), роки через два, я знаю це на власному досвіді, вже замість нормальної ритмічної роботи на дуже багатьох рівнях влади почнеться нишпорення очима у пошуку можливих наступників», — пояснив він.

Путін наголошує: «працювати треба, а не наступників шукати».

Нагадаємо, Путін фактично править у Росії з 1999 року (у 2008-2012 роках президентом був Дмитро Медведєв, а Путін — прем’єром. Цей період отримав назву «рокіровка). За чинною конституцією він не може балотуватися у президенти, коли закінчиться його строк на посаді — у 2024 році. Однак конституцію можна і поміняти.

Нагадаємо:

  • 15 січня під час послання Федеральним зборам Путін запропонував внести зміни до Конституції, які змінять повноваження центральних органів влади країни. Тоді більшість експертів та політологів були упевнені, що це початок «операції» зі збереження влади Володимира Путіна в країні.
  • Також після звернення Путіна 15 січня у відставку пішов уряд Росії на чолі з Дмитром Медведєвим. Новий Кабмін очолив Михайло Мішустін.
  • 10 березня перед голосуванням у другому читанні депутатка Держдуми від «Единой России» Валентина Терешкова запропонувала «або взагалі прибрати обмеження кількості президентських термінів у Конституції, або … закласти в законі можливість для чинного президента знову обиратися на цю посаду, вже відповідно до оновленої Конституції».
  • Її поправку до законопроєкту про «обнуління» президентських термінів підтримав Путін. Держдума одразу її схвалила. «За» проголосували 380 депутатів, проти — 43, ще 1 утримався. Пізніше її майже одностайно затвердила Рада Федерації (верхня палата російського парламенту).
  • 14 березня закон про поправки в Конституцію підписав президент РФ Путін. Він того ж дня направив їх на розгляд Конституційного суду РФ.
  • 16 березня (тобто через два дні після отримання звернення президента) Конституційний суд Російської Федерації схвалив поправки до Основного закону країни.