«Нехай складають мандат»: у «Слузі Народу» застерегли депутатів від об'єднання з Разумковим

Депутати—списочники «Слуги Народу», які вийдуть з фракції та захочуть об'єднатися з колишній спікером парламенту Дмитром Разумковим, повинні будуть скласти свій мандат.

Про це заявив заступник голови фракції «Слуга Народу» Андрій Мотовиловець в інтерв'ю «Ліга.нет».

«Якщо депутати-списочники виходять зі "Слуги Народу", то нехай складають мандат та йдуть на вибори. У нас звільняються округи. Нехай підуть на вибори та скажуть виборцям: "Ми нова партія Дмитра Разумкова. Ми також просимо отримати від вас політичний мандат". Так буде чесніше», — вважає Мотовиловець.

Він зазначив, що поки що не чув ні від кого зі «слуг» про бажання об'єднатися з ексспікером. Мотовиловець також додав, що не підтримав би виключення з парламенту близьких до Разумкова Василя Мокана та Неллі Яковлєвої, оскільки вважає їх ефективними депутатами.

«Якщо вони хочуть вийти самі, я проголосую за застосування до них імперативного мандата. Складайте мандат», — уточнив Мотовиловець.

Що відомо про таке об'єднання?

Як розповіла речниця Разумкова Ольга Туній, ексспікер створює у парламенті міжфракційне об'єднання «Розумна політика». За її словами, до об'єднання увійдуть близько 25 народних депутатів, а документи про його створення, найімовірніше, вже направили чинному спікеру Верховної Ради Руслану Стефанчуку.

Туній також частково підтвердила персональний склад об'єднання. За її словами, до «Розумної політики» увійдуть Неллі Яковлєва, Василь Мокан, Артем Дмитрук, Олег Воронько з фракції «Слуга Народу», Людмила Буймістер, яку виключили з лав «слуг», а також депутат «Батьківщини» Андрій Ніколаєнко.

Зазначимо, що участь у міжфракційному об'єднанні не зобов'язує виходити з фракції, тому наразі не відомо, як на це відреагують у «Слузі Народу».

Відставка Разумкова

Його відправили у відставку з посади голови Верховної Ради 7 жовтня. Очільник партії під час засідання парламенту заявив, що, хоча деколи Разумков допомагає працювати, частіше він займається «політичним лукавством — коли люди починають говорити одне, а робити інше».

Сам Разумков раніше казав, що йти з посади не збирається, але зазначав, що за посаду триматися не буде. Підписи за його відставку «слуги» почали збирати на тлі того, як в Офісі президента та фракції «Слуга Народу» неодноразово критикували очільника парламенту.

Зокрема, голова податкового комітету Данило Гетманцев казав, що не зовсім розуміє позицію Разумкова щодо законопроєкту про олігархів, а радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що Разумков відкрито гальмує ключові ініціативи президента.

Дії голови Верховної Ради щодо законопроєкту про олігархів «слуги» вважали недружніми. Разумков надіслав цей проєкт закону до Венеційської комісії (хоча Арахамія просив цього не робити), а також вніс туди правку, яка суперечила позиції профільного комітету.

Новим головою Верховної Ради обрали народного депутата від фракції «Слуга Народу» Руслана Стефанчука. До цього він обіймав посаду віцеспікера парламенту та був представником президента Володимира Зеленського у Раді.