Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. Сталося це на позачерговому засіданні, яке провели просто в Офісі президента.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов у Telegram. Відповідне розпорядження пізніше з'явилося на сайті Кабміну.

«На виконання рішення РНБО ухвалили розпорядження, яким зобов'язали НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки», — написав Немчінов.

Дещо пізніше Офіс президента оприлюднив повідомлення про результати засідання РНБО, скликаного раніше через рішення Конституційного суду про відкат антикорупційної реформи.

«За результатами засідання було ухвалено рішення, зокрема, щодо вжиття Кабінетом Міністрів невідкладних заходів щодо тимчасового порядку ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також проведення спеціальної перевірки», — зазначено там.

Також у повідомленні ОП вказано, що його учасники вирішили «провести термінове засідання уряду в Офісі глави держави». При цьому там не уточнюють, як саме уряд планує виконати рішення РНБО, щоб воно не суперечило рішенню Конституційного суду.

Утім, як випливає зі слів прем'єр-міністра з іншого повідомлення Офісу президента, «вже завтра кожен українець зможе зайти й побачити декларації чиновників і політиків».

Що ще вирішили на засіданні РНБО?

Крім того, Зеленський запропонував розробити законопроєкт про «відновлення довіри до конституційного судочинства» (не уточнивши, що це означає) і подати його на розгляд Верховної Ради як невідкладний. Прем'єр Денис Шмигаль зазначив, що уряд разом із ОП такий законопроєкт уже розглядають.

Також на засіданні РНБО вирішили активізувати діяльність Комісії з питань правової реформи при президенті й прискорити подання пропозицій щодо судової реформи.

Що за рішення Конституційного суду?

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо недостовірного декларування майна чиновниками. Очільник НАБУ уточнив, що наразі таких справ понад 100, близько 20 вже розглядаються у судах.

До того, 28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

Окружний адміністративний суд Києва дав місяць на те, щоб Ситника викреслили з Єдиного державного реєстру як директора НАБУ. Однак Мін'юст відмовився прибирати Ситника з реєстру, бо немає на це повноважень.

Поділитись: