«Непораховані»: в Ізраїлі одночасно провели 30 акцій у пам'ять про жертв Голодомору

У четвер, 27 грудня, в Ізраїлі одночасно провели 30 акції «Uncounted since 1932» («Непораховані з 1932»), під час яких перехожим пропонували скуштувати лише одну страву — суп з хвої, кори та шишок. Акції провели студенти Української академії лідерства у Тель—Авіві, Беер—Шеві, Єрухамі, Керен—бен—Зімбрі, Суфі, Цфаті та інших містах Ізраїля.
«Ми проводимо таку акцію вже втретє, щоб розповісти всьому світу про трагедію українського народу. Попередні такі акції в Тель-Авіві та Брюсселі справляли дуже сильне емоційне враження на перехожих. Тому цього року ми збільшили масштаб та провели одразу 30 акцій по всьому Ізраїлю», — розповідає Роман Тичківський, керівник Української академії лідерства.
Акцію назвали «Непораховані» через те, що достовірна кількість українців, які загинули під час Голодомору, невідома дотепер — адже влада забороняла вести підрахунок загиблих. За попередніми даними, жертвами Голодомору стали 7 мільйонів українців.
Суп, який пропонували перехожим, — одна з небагатьох страв, що була доступна українцям під час штучного голоду 1932-1933 років, організованого радянською владою. Рецепт супу взято зі спогадів очевидців, що пережили Голодомор: для приготування використовували хвою, кору та шишки — єдине, що було доступне українцям в роки Голодомору.

«Акція «Uncounted since 1932» привернула увагу перехожих незвичною подачею та відчуттям співпережиття, що виникає після куштування цих страв», — повідомили організатори акції.

«Uncounted since 1932» проводилась раніше у Тель-Авів та Брюсселі та отримала сотні згадок в міжнародних ЗМІ з загальним охопленням більше 100 мільйонів людей. За це у листопаді 2018 року акція отримала три нагороди Effie Awards як одна з найуспішніших комунікаційних кампаній в Україні.
Акція проводиться за підтримки Кабінету Міністрів України, Фонду Western NIS Enterprise Fund та інвестиційної компанії Dragon Capital.
У листопаді у Києві в автобусах столиці впродовж 2-х тижнів актори показували мініатюри про Голодомор.
Нагадаємо, у 2016 році Верховна Рада України ухвалила звернення до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Голодомор змусив українців думати, що влада їм чужа», — авторка книги «Червоний голод» Енн Епплбаум
- Поділитися: