Міністерство фінансів України скасувало традиційний аукціон з продажу облігацій внутрішньої державної позики, що мав відбутися 7 квітня через нестабільну ситуацію на фінансових ринках.

Про це свідчить оголошення, розміщене на сайті Мінфіну.

«За результатами проведених консультацій з первинними дилерами Мінфін повідомляє про те, що 7 квітня 2020 року аукціони з розміщення ОВДП не проводитимуться», — повідомили у відомстві.

Скасований аукціон з продажу ОВДП став вже другим поспіль. Попередній аукціон, що мав відбутися 31 березня, також скасували. Причиною цього є стрімке падіння попиту на українські державні облігації через початок нової економічної кризи у світі.

Зазначимо, що у часи криз інвестори віддають перевагу активам з найнижчим рівнем ризику. Серед таких активів, як правило, дорогоцінні метали та облігації країн з найвищими кредитними рейтингами (США, Німеччина, Японія). Водночас інвестиції в акції, облігації країн, що розвиваються та у сировину вважаються ризиковими. Для України це означає, що запозичення на ринку у цей час стають надто дорогими та невигідними.

До цього Мінфін скасовував аукціон з продажу ОВДП 10 березня, у час обвалу на світових фінансових ринках. Таким чином, скасований 7 квітня аукціон став третім від початку 2020 року. Після цього уряд провів 2 аукціони — 17 та 24 березня, під час яких продав короткострокові валютні облігації та залучив до бюджету еквівалент 1,9 мільярда гривень та 24,8 мільярда гривень.

Поділитись: