Міністерство фінансів України скасувало проведення традиційного щотижневого аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) через нестабільну ситуацію на фінансових ринках.

Відповідне оголошення з'явилося на сайті Мінфіну.

Скасований аукціон, який мав відбутися 31 березня, став вже другим за останній місяць. Причиною цього є стрімке падіння попиту на українські державні облігації через початок нової економічної кризи у світі.

«Мінфін за результатами проведених в ході веб-конференції консультацій з первинними дилерами, повідомляє про те, що 31 березня 2020 року аукціони з розміщення ОВДП не проводитимуться», — повідомляють у Мінфіні.

Зазначимо, що у часи криз інвестори віддають перевагу активам з найнижчим рівнем ризику. Серед таких активів, як правило, дорогоцінні метали та облігації країн з найвищими кредитними рейтингами (США, Німеччина, Японія). Водночас інвестиції в акції, облігації країн, що розвиваються та у сировину вважаються ризиковими. Для України це означає, що запозичення на ринку у цей час стають надто дорогими та невигідними.

Востаннє Мінфін скасовував аукціон з продажу ОВДП 10 березня, у час обвалу на світових фінансових ринках. Після цього уряд провів 2 аукціони — 17 та 24 березня, під час яких продав короткострокові валютні облігації та залучив до бюджету еквівалент 1,9 мільярда гривень та 24,8 мільярда гривень.

На початку місяця, 3 березня, Мінфін залучив 6,58 млрд грн.

26 лютого Мінфін отримав 1,6 мільярда гривень.

18 лютого Мінфін продав облігації на 1,52 мільярда гривень.

11 лютого держава отримала 9,2 мільярда гривень від продажу облігацій.

4 лютого Мінфін продав облігацій на 2,3 мільярда гривень.

Поділитись: