Невизнана республіка Придністров’я відмовилася виводити зі своєї території російські війська, про що раніше закликала відповідна резолюція Генеральної асамблеї ООН.

Невизнана республіка Придністров’я відмовилася виводити зі своєї території російські війська, про що раніше закликала відповідна резолюція Генеральної асамблеї ООН.

Про це йдеться у коментарі так званого «Міністерства закордонних справ» Придністров’я.

«Російські військові у Придністров’ї виконують виключно задачі по забезпеченню сталого миру та безпеки, і жодних інших озброєних сил РІ, окрім миротворчих, на території Придністровської Молдовської Республіки немає», — заявили у самопроголошеній республіці.

Також у Придністров’ї заявили, що формат «про зміну миротворчої місії під егідою Росії» не можуть ухвалюватися без голосу самої республіки.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН підтримала резолюцію, яка закликає вивести з невизнаної республіки Придністров'я російські війська. На підтримку резолюції висловилися 64 держави, проти — 15, 83 країни утрималися. Резолюція була винесена на голосування Молдовою за підтримки Канади, Грузії, Румунії, України та Естонії.

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров'я «стало черговим антиросійським демаршем уряду Молдови».

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило стурбованістьпереміщенням російської війської техніки територією невизнаної республіки Придністров'я.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ (Не)визнані: Придністров'я


Інфографіка Громадського

Нагадаємо, восени 2017 року в Австрії відбулися перші за півтора року переговори сторін щодо Придністров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Придністров'я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої «ПМР» було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією.

На території невизнаної республіки розташовані склади з російською зброєю та війська РФ, загалом 1700 осіб — 400 так званих російських миротворців, що з’явилися під час військового конфлікту в 1992-му за домовленістю з Кишинівом, і військові 14-ї російської армії, які залишилися в Придністров’ї ще з часів СРСР, на виведенні яких наполягає Молдова.

З 2008 року Москва виплачує пенсії придністровським пенсіонерам. Щомісяця, за підрахунками російського видання «Независимая газета», Росія витрачає на це близько 1,5 мільйонів доларів.

Придністров’я не платить за російський газ. Загальний борг невизнаної республіки перед Москвою — 6 мільярдів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Керівництво «ПМР» готове до переговорів» — інтерв’ю з представником України з придністровського конфлікту

 

Поділитись: