Уряд Німеччини блокує рішення, яким на газопровід «Північний потік-2» має поширитися третя газова директива ЄС, що зробить транспортування газу в обхід України менш економічно вигідним.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович. Зокрема, мова йде про поширення на Газпром третього газового пакету законів.

«Це зробить цей проект, який ми критикуємо, економічно невигідним. Німеччина блокує ухвалення цієї директиви, працюючи на свій інтерес», — заявив Чапутович.

Крім цього, питання будівництва «Північного потоку-2» будуть обговорювати канцлерка Німеччини Ангела Меркель з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким.За словами польських урядовців, «Німеччина діє проти позиції ЄС» у питанні будівництва російського газопроводу в обхід України.

Третій газовий пакет — пакет законів, ухвалений в ЄС у 2007 році, який набув чинності 2009 року. Зокрема, цим пакетом передбачається, що постачання газу та його видобуток мають здійснюватись різними компаніями, які перебувають у різній власності (має відбутися так званий анбандлінг).

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись: