Світ / Європа

У Німеччині закриють останню вугільну шахту

Економічна правда
Світ/Європа/У Німеччині закриють останню вугільну шахту
Зберегти
Вигляд
До 21 грудня 2018 року у Німеччині закриють останню вугільну шахту в країні. Надалі її територію планують використати для спорудження енергоакумулятора на 200 мегават.

Рішення про припинення державного дотування вугільної галузі в Німеччині ухвалили на початку 2018 року. Тоді парламент на чолі з партією Ангели Меркель ухвалив рішення про скорочення державних дотацій на 150 мільярдів євро на підтримку шахт.

Наразі вугільна галузь в Німеччині є неконкурентоздатною через розвиток нафтопереробки та видобутку газу. Більшість німецьких вугільних шахт були збитковими, тому без державних дотацій вимушені були закритися.

Водночас, останню діючу шахту, що знаходиться на федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія, після закриття планують використати для будівництва енергоакумулюючої станції потужністю 200 мегават. Вона буде накопичувати енергію сонячних та вітрових електростанцій та зможе забезпечувати близько 400 тисяч будинків електроенергією.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року Британія призупинила роботу всіх теплоелектростанцій та протягом 35 годин використовувала лише енергію сонця та вітру.

Також повідомлялось, що вартість енергії українських ТЕС виявилась однією з найвищих у світі.

Напередодні в ООН повідомляли, що для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також зазначалось, що Львів планує повністю перейти на «зелену» енергетику до 2050 року.

Пов`язані новини