Міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що реалізація проекту «Північний потік-2» є пріоритетною для його країни, тому Німеччина не відмовиться від нього навіть попри російську агресію у Керченській протоці.

«Газопровід «Північний потік-2» можна прокласти лише якщо у той же час будуть збережені ключові інтереси України», — повідомив Альтмайєр.

Водночас, за словами уповноваженого уряду Німеччини з питань співробітництва з Росією Дірка Візе, оплата за транзит російського газу через газотранспортну систему України складає близько чверті доходів українського бюджету. Тому, в німецькому уряді наполягатимуть на збереженні транзиту газу через Україну після закінчення чинного контракту на транзит наприкінці 2019 року.

Нагадаємо, що напередодні, 12 грудня, Європарламент схвалив резолюцію, якою закликав відмовитися від будівництва «Північного потоку-2».

12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Раніше у Держдепі США заявили, що Європа повинна відмовитися від «Північного потоку-2» через ситуацію в Керченській протоці.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза Північного Потоку-2 для Європи та України

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2». Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: